Výživové gely

Antioxidanty a volné radikály

Každý den žijeme pod vlivem mnoha faktorů, které působí na náš organismus nepříznivě. Některé z nich můžeme ovlivnit, jiné jen velmi těžko. Znečištěné prostředí, stres, nedostatek pohybu, kouření a alkohol, nevhodná strava, infekce… to vše je v našem těle příčinou vzniku tzv. volných radikálů.

I při velké péči o zdraví se jejich působení zcela nevyhneme. Můžeme se však každý den starat o to, abychom volné radikály svému tělu pomohli neutralizovat.

Řešení není složité

Vždy se vyplatí zvolit aktivní přístup a své tělo podpořit, aby se s volnými radikály dokázalo vyrovnat. Naše tělo si sice umí antioxidanty vyrobit samo, ale nikoli v dostatečném množství. Jedním z nejpřirozenějších prostředků, jak se o svůj organismus postarat, je pak pravidelná konzumace čistě přírodních antioxidantů. Dlouhodobě působí i jako prevence a posilovač imunity.

Volné radikály poškozují zdravé buňky

Volné radikály jsou molekuly v našem organismu, kterým chybí jeden elektron. Taková molekula se pak snaží navázat chybějící elektron z kterékoliv zdravé buňky, tu tím poškodí a může spustit řetězovou reakci, kdy se takto poškozené molekuly stanou také volnými radikály.

Volné radikály mají i své pozitivní účinky. Např. imunitní systém používá volné radikály k hubení bakterií. Pokud je však vnějších i vnitřních vlivů více a množství volných radikálů se zvyšuje, dojde k nerovnováze a vznikne oxidační stres.

Zdroj: medlicker.com

Přírodních antioxidantů je celá řada. Můžeme je konzumovat např. v různých druzích ovoce, v zelenině, obsahují je i bylinky a celá řada dalších potravin.

eBerryen – přirozená cesta k doplnění antioxidantů v organismu

Na eberryen.cz nabízíme produkty obsahující přírodní antioxidanty z bobulovitého ovoce a z přírodního extraktu Pycnogenol®. Neobsahují žádné umělé příchutě, barviva, sladidla ani konzervanty.

Mají výbornou přirozenou chuť a jejich gelová konzistence je praktická ke konzumaci.

Využití:

  • Prevence a ochrana zdraví
  • Dlouhodobé zvýšení imunity

„Život je jako plamen svíčky, s antioxidanty hoří jasněji a lépe.“

William Regelson
významný americký lékař, vědec a pedagog