Výživové gely

Zázrak jménem Palatinosa™

Mít pro tělo průběžně k dispozici zdroj energie je nezbytnou podmínkou pro podávání kvalitního fyzického i mentálního výkonu. Sportovci tento fakt dobře znají. Pro dosažení optimálního výkonu potřebují svaly dostatečné množství „paliva“ ve formě sacharidů (z lat. saccharum=cukr).

Donedávna se předpokládalo, že jako zdroj energie je rozhodující pouze přijaté množství cukrů. V současnosti je dokázáno, že kromě kvantity přijatých cukrů je velmi důležitý i jejich druh. Z tohoto pohledu uvažujeme o tzv. rychlých cukrech (jejich využití, metabolismus je rychlý) a tzv. pomalých cukrech, které jsou zdrojem postupně se uvolňující energie.

Dobrá stravitelnost, nízký glykemický index

Cukr Palatinosa™ (palatinóza, isomaltulosa) jako dokonale stravitelný cukr s nízkým glykemickým indexem (glykemický index 32), je pro tělo především zdrojem glukózy. Palatinósa je disacharid složený z jednoduchých cukrů glukózy a fruktózy. Postupné, pomalé uvolňování energie z palatinósy souvisí se silnouvzájemnou vazbou mezi molekulami těchto monosacharidů. Tím nedochází k prudkým výkyvům hladiny cukru v krvi, které lze pozorovat při konzumaci tzv. rychlých cukrů a dodávaná energie se využívá efektivně. Palatinósu lze také využít, když potřebujete přijmout energii a zregenerovat, ale nechcete přibrat.

Sacharidy nejsou jediným zdrojem energie pro tělo. V závislosti na druhu a intenzitě aktivity naše svaly čerpají „palivo“ nejen z cukrů, ale také z tuků. Na rozdíl od cukrů, které např. podle vlivu fyziologického stresu při kardiotréninku mohou být zdrojem energie pro tělo 1 až 2 hodiny, zásoby tuku jsou i u vrcholových sportovců téměř neomezené, jsou rezervoárem energie při vytrvalostních aktivitách. V zájmu dosažení optimální výkonnosti se sportovci snaží cíleně šetřit sacharidové zásoby a využít tuk jako základ energie s pozitivním vlivem na jejich sportovní výkon. Schopnost efektivně spalovat tuky a přitom získávat maximum energie je důležitý moment pro výkonnost a vytrvalost sportovců. Vědecké studie ve sportovní medicíně ukázaly, že Palatinosa™ (Isomaltulosa) může pozitivně přispět ke zvýšení rychlosti spalování tuků.

Využití

  • Při zvýšené fyzické nebo psychické zátěži
  • Pro vyváženou stravu a zdravý životní styl
  • Pro sportovce, kteří užívají sacharidy před, během nebo po tréninku
  • Při redukční dietě nebo diabetes
  • Pro každého kdo chce přijímat energii, ale má obavu z tloustnutí
  • Palatinosa™ pomáhá udržovat a optimalizovat fyzickou a psychickou výkonnost

Naše výrobky s obsahem palatinosy: