Výživové gely

Vitamíny a minerály pro seniory

V každém věku potřebuje naše tělo něco trochu jiného. Organismus se během let vyvíjí a má svá slabá místa jinde než dřív. U lidí staršího věku tak podpoří imunitu jiné kombinace vitamínu a minerálů než u mladých.

Vybíráte-li přípravek pro posílení imunity staršího člověka, vyplatí se znát několik zásad:

Poměr vitamínu a minerálů

Nejdůležitějším kritériem při výběru vitamínů a minerálů pro seniory je poměr jednotlivých obsažených látek. Pro starší organismus je náročnější látky vstřebat a právě vyvážený poměr může tělu pomoci. Ideální je například produkt Berry.En CAL+. Obsahuje vápník a magnesium, které právě ve stáří nejrychleji ubývají a které tělo samo nedokáže vytvořit. Vstřebatelnost látek zajišťuje jak jejich správný poměr 2:1, tak konzistence přípravku ve formě gelu. Spolu s vápníkem a magnesiem obsahuje přípravek Berry.En CAL+ také měď, mangan, selen, zinek, vitamín D3, vitamín K1, kyselinu folovou, B-vitamíny a 100% přírodní vitamín C z aceroly.

Užívání na lačno

Chcete-li v jakémkoliv věku, tedy i ve starším, podpořit organismus v dobrém využití vitamínů, užívejte je ideálně na lačno. Tělo je dokáže lépe zpracovat a díky tomu zvýšíte dlouhodobý účinek každého přípravku, který jste pečlivě vybrali.

Přírodní zdroje

Vitamínové preparáty pro seniory by měly být z přírodních zdrojů, bez zbytečných zatěžujících látek. Platí to samozřejmě v každém věku, obzvlášť staršímu organismu však zpracování přidaných chemikálií ubírá zdroje a nedokáže se s nimi tak dobře vyrovnat jako mladé tělo plné síly. U Berry.En jsou všechny přípravky 100% přírodní a dodávají tělu jen ty látky, které mu prospívají.

Pitný režim

Správné množství vypitých tekutin také s využitím látek z vitamínových doplňků úzce souvisí. Ani ideální přípravek s vitamíny a minerály nedokáže tělo dobře využít, pokud nemá dostatečný přísun vody. Právě u seniorů je pitný režim často problematický a vyplatí se věnovat mu zvláštní pozornost. S přibývajícím věkem totiž lidé hůře vnímají žízeň a často si nevšimnou, jak málo pijí. Další roli může hrát třeba i špatné zadržování moči a obavy z toho, že by si nestihli dojít na toaletu.

Pitný režim je však podmínkou snadné vstřebatelnosti vitamínů i minerálů a jejich dlouhodobého příznivého účinku na organismus.

Vybíráte vitamíny a minerály pro seniory? Doporučujeme vám tyto přírodní gely Berry.En: